Objednanie na vyšetrenie

Inštitút klinickej a experimentálnej dermatovenerológie, Bratislava - kožná ambulancia Hegyi Bratislava / Výskum

Copyright © 2018 dermatology.sk. Všetky práva vyhradené.

Inštitút klinickej a experimentálnej dermatovenerológie, s.r.o.
Mudroňova 39
811 01 Bratislava

Tel.: +421 2 544 12 368

E-mail: ambulancia@dermatology.sk

Vitajte      |      O nás      |      Výkony      |      Cenník      |     Výskum      |      Kontakt

Vitajte      |      O nás      |      Výkony      |      Cenník      |     Výskum      |      Kontakt

MUDr. Ľubica Hegyiová: +421 2 544 12 368
MUDr. Juraj Hegyi, PhD.:+421 2 544 12 368

Ľahká emulzia, ktorá účinne urýchľuje obnovu a hydratáciu pokožky. Vďaka vysokému obsahu natívneho kozieho kolostra a ďalších aktívnych látok, pomáha pleti rýchlejšie regenerovať, upravuje kožný mikrobióm, upokojuje prejavy podráždenia, podporuje ochrannú kožnú bariéru a upravuje rovnováhu hydratácie pleti. Odporúčame celoplošné alebo lokálne použitie dvakrát denne.


Jedinečný a prvý kozmetický prípravok na svete s vysokým obsahom biologického prírodného rastového faktoru a antimikrobiálneho proteínu laktoferínu. Prírodný komplex s obsahom probiotík pre úpravu kožného mikrobiómu. Obsahuje natívne kozie kolostrum. Ľahká konzistencia, rýchle vstrebateľná emulzia, jemná parfumácia bez alergénov, vysoký podiel aktívnych látok a látok prírodného pôvodu, alternatívna a prírodná konzervácia.


Dermatitis seborrhoica - Seborrhoea


Seboroická dermatitída je chronické ochorenie kože. Vzniká na miestach so zvýšenou tvorbou kožného mazu. Príčina vzniku seboroickej dermatitídy nie je známa, avšak klinické prejavy zhoršuje stres, konzumácia alkoholu, čokolády a klimatické podmienky. Uvažuje sa aj o vplyve zníženej diverzity (disbióze) v kožnom mikrobióme. Môže dochádzať k premnoženiu niektorých patogénnych typov baktérií, kvasiniek alebo plesní, ktoré potom aktívne porušujú kožnú bariéru, rovnovážne zastúpenie mikroorganizmov kožného mikrobiómu a môžu viesť k ďalším komplikáciám a zápalu. Dlhodobé používanie antibiotík a kortikosteroidov nie je žiaduce.

Príznaky choroby sú rôzne - závisia od veku pacienta a lokalizácie patologických zmien, Často sa vyskytujú ako červené ložiská s mastnými žltými šupinami na povrchu, niekedy aj mokvajúce s tvorbou chrást. Objavujú sa najmä vo vlasoch, na tvári okolo nosa, za ušami, v podpazuší, pod prsníkmi a na hrudníku, u malých detí aj v plienkovej oblasti.


Acne vulgaris (ale aj ostatné formy)


Ide o multifaktoriálne chronické zápalové ochorenie mazových žliaz a vlasových folikulov, ktoré sa prejavuje v lokalitách s najväčším počtom mazových žliaz, na tvári a na hornej časti hrudníka (v tzv. seboroických oblastiach). Môže však postihovať aj ramená a celý chrbát. Akné postihuje takmer všetkých mladých ľudí v období puberty - asi 85 % ľudí vo veku 11 - 30 rokov, a asi 3 % ľudí nad 30 rokov.


V etiopatogenéze sa uplatňujú genetické faktory, aktivita mazovej žľazy, endokrinologické vplyvy, mikrobiálna infekcia (Corynebacterium acnes I., Corynebacterium acnes II., Corynebacterium granulosum, koky, najmä Staphylococcus epidermidis, kvasinkovité mikroorganizmy Pityrosporum ovale a Pityrosporum orbiculare), klimatické vplyvy, psychologické a chemické faktory. Najnovšie sa uvažuje o zníženej diverzite (disbióze) v kožnom mikrobióme, čo by mohlo byť spúšťačom ochorenia.19

Akné charakterizuje vznik komedónov - uhrov, papúl - červených vyrážok, pustúl - hnisavých vyrážok (aj v hĺbke uložených), bolestivých nodulov - uzlov a cýst. Ochorenie pretrváva väčšinou niekoľko rokov. Acne superficialis sa hojí bez jazvy, acne profunda s jazvou. Neliečené alebo nesprávne liečené akné môže na koži zanechať jazvy, čo prináša psychické problémy počas celého života.20,21,22


Rosacea - Dermatitis perioralis


Rozacea je chronické, zápalové kožné ochorenie tváre (čela, nosu, brady a líc).

Prejavy zápalu kože – prechodné, neskôr pretrvávajúce začervenanie, papuly (uzlíky) a pustuly (hnisové pľuzgieriky), viditeľné žilky a/alebo opuchy tváre môžu byť príznakmi rozacey. Často sa však zamieňajú so symptómami alergie alebo akné.


Podľa dnešného chápania hrajú hlavnú úlohu zápalové reakcie, poruchy prirodzených imunitných mechanizmov, dysregulácia v nervovom systéme, ako aj zmeny regulácie krvného a lymfatického cievneho systému. Najnovšie sa uvažuje o zníženej diverzite (disbióze) v kožnom mikrobióme, čo by mohlo byť spúšťačom ochorenia.19 Zistil sa aj vplyv zvýšenej hustoty roztočov (rodu Demodex) vo vlasových folikuloch na vznik rozacey. Preto sa predpokladá, že vysoká kolonizácia kože roztočmi druhu Demodex môže byť kofaktorom zápalových reakcií, ktoré sú základom ochorenia.

Toxická dermatitída
pred liečbou

Toxická dermatitída
2 dni po liečbe


CAPRADERM®
Erythro GC


Sérum pre zlepšenie vzhľadu pokožky s rozaceou, seboreou, seboroickou dermatitídou a ekzémom ako aj pri infekciach, toxických dermatitídach a popáleninách.

Capraderm® Atopicol GC

Capraderm® Erythro GC

Capraderm® Scarcol GC

Capraderm® Viticol GC

Capraderm® Psorcol GC

Capraderm® DiaFoot GC

Capraderm® Platinum GC

Capraderm® Balneum GM

Capraderm® Balneum GW

Capraderm® Atopicol GCW

Capraderm® Psorcol GCW

Capraderm® Skin Care emulsion GCW

Capramilk kolostrum kapsule

E-SHOP

Kolostrum

Laktoferín

Kožný mikrobióm

Literatúra

CAPRADERM®